Шанувальникам прикрас відомі ідеальні пропорції кристалів Swarovski, їх інтригуюча прозорість і абсолютна колірна ідентичність. Унікальна обробка матеріалу - результат вдосконалення техніки, винайденої в 1890 році австрійським інженером і засновником імперії Даніелем Сваровскі, який народився на півночі гірської Богемії - батьківщині відомого богемського кришталю.

Технологічний склад вихідних сумішей для виготовлення каменів високої якості до теперішнього часу є таємницею виробника та зберігається в секреті. Завдяки своїй красі й переливному блиску, який проявляється під різним кутом зору, кришталеві кристали Swarovski іноді розглядаються як альтернатива коштовних каменів і діамантів.

Вироби з кристалами Swarovski настільки популярні, що іноді під виглядом справжніх каменів покупцеві пропонують придбати їх імітацію сумнівної якості. Звернувши увагу на ряд особливостей вироба, можна виділити деякі відмінності оригіналу від підробки:

1. Усередині справжнього кристала немає бульбашок повітря.

2. Блиск справжнього кристала набагато перевершує блиск підробки. Масляний блиск вказує на імітацію.

3. Усі оригінальні кристали однакові за розміром.

4. Кристали сімейства однакового коду ефекту ідентичні.

5. На поверхні справжнього кристала відсутні подряпини.

6. Ребра граней кристала мають єдину точку перетину.

7. Отвори в кристалах мають форму кола, абсолютно однакові і розташовуються точно по центру.

Оригінальні камені завжди продаються у фірмовій упаковці, на якій зображений логотип Swarovski, графічний вигляд і код кристала, найменування коду ефекту, кількість кристалів в коробці, QR-код (його можна перевірити спеціальною програмою для смартфона), штрих-код. Кристали в коробці розташовуються в спеціальних осередках, відокремлені один від одного.

Зі зворотнього боку коробка запечатана спеціальною наклейкою:

Бренд не випускає товари без документів, але відсутність сертифіката на камені не завжди говорить про те, що вони підроблені. Втім, наявність сертифіката не гарантує справжність кристалів, ні для кого не секрет - сьогодні можна купити будь-який папір. Тому раджу звертати увагу на продавця та на відмінні особливості каменів у виробах.

Цікаве питання про вартість готових ювелірних виробів з використанням кристалів Swarovski. Чи можуть вони коштувати дешевше, ніж прикраси, виготовлені безпосередньо самим виробником? Зрозуміло, камені сторонньому виробнику обходяться дорожче, адже купує він їх з націнкою. Срібло, що купується іншим виробником для виготовлення оправи, за ціною відрізняється незначно від срібла, використовуваного фірмою Swarovski. Але якщо враховувати вартість оренди виробничих приміщень в розвинених країнах та країнах, що розвиваються, витрати на оплату праці в Австрії і, наприклад, в Україні, орендну ставку для торгових приміщень в центрі столиці й відсутність орендної складової у того ж українського інтернет-магазину, відповідь може бути - так. Витрати на виготовлення ювелірної прикраси з камінням Swarovski, а з ним і підсумкова ціна прикраси, можуть різнитися істотно залежно від того, хто їх виробляє та де продає.