Дорогоцінне каміння використовується в ювелірних прикрасах як самостійна основа та в комбінації з камінням: дорогоцінними, напівдорогоцінними. Але не всі такі сполучення можна назвати вдалими. Деякі мінерали можуть затьмарювати метал або робити його бляклим. Інші, навпаки, здатні підкреслити благородство та блиск своєї оправи. Так які ж сполучення найбільш вдалі?

Які камені підходять платині

Платина має злегка сіруватий відтінок і красивий не надто яскравий блиск. Вперше цей метал стали використовувати в прикрасах ще в XVIII сторіччі в Європі. Сьогодні платина - дуже затребуваний і популярний метал. Його носять і чоловіки, і жінки.

Платину поєднують з різними каменями, в основному, дорогоцінними. Класичний варіант - діаманти. Яскраві відблиски діамантів, їх бездоганна прозорість і райдужна гра граней як не можна краще підходять до обрамлення з платини.

Також платину часто поєднують з сапфірами та аметистами. Камені глибоких синіх і фіолетових відтінків (від насиченого до майже прозорого) відмінно виглядають на холодному тлі благородного металу.

Нерідко кільця, сережки та кольє з платини прикрашають «морським» каменем аквамарином. Його глибока синява або ніжно-блакитний серпанок прекрасно «грає» в платині, відтіняє й не затьмарює її. Зможе підкреслити витонченість платини і камінь лабрадор. Його ніжні жовто-блакитні переливи й неповторний малюнок складуть металу хорошу компанію.

У більшості випадків перераховані камені добре підійдуть і для прикрас з білого золота.

Які камені підходять золоту

«Сонячний метал» не втрачає актуальності багато століть. Зараз відбувається черговий сплеск популярності виробів з класичного жовтого золота. Хоча, варто відзначити, що й рожеве золото, яке опинилося на піку моди кілька років тому, до цього дня залишається в тренді.

Оптимальними для інкрустації в золото теплих відтінків будуть наступні камені:

- діамант
- шпінель
- рубін
- бірюза
- жовтий сапфір
- янтар (і інші жовті камені)
- гіацинт
- хризоліт

Золото - вкрай активний метал. Найкраще для нього підійдуть прозорі або напівпрозорі мінерали теплих відтінків або зовсім безбарвні. Дуже насичені за кольором камені - такі, як гранат і червона яшма - не рекомендується поєднувати з жовтим золотом. Чи не занадто підходять для цих цілей також нефрит, морион, аметист і смарагд.

Втім, тим, хто бачить в цих рекомендаціях обмеження, хочемо нагадати, що насправді кольорів золота існує дуже багато (не кажучи про окремі його підвиди, як рубедо або платинове золото), і ви напевно зможете підібрати саме той варіант, який буде ідеально поєднуватися з вашим улюбленим каменем.

Які камені підходять сріблу

Срібло - не дорогий метал, але вироби з нього виглядають стильно та благородно. Прикраси зі срібла робили ще тисячі років назад, крім того, йому нерідко привласнювали магічні й цілющі властивості. І сьогодні срібло також актуально: від вінтажних прикрас з чорнінням до сміливих сучасних виробів в дусі архітектурних будівель.

 

Ідеальні з точки зору сумісності зі сріблом камені (і не тільки завдяки кольору металу, але й деяких традицій):

- іоліт
- раухтопаз
- смарагд
- моріон
- онікс
- агат
- нефрит
- хризопраз
Найкраще усього срібло «приймає» яскраві непрозорі й напівпрозорі камені. Оптимальне поєднання з м'яким блиском металу мають також камені насичено-блакитних, фіолетових, зелених відтінків. Занадто світлі - губляться на тлі металу. Вважається, що червоні камені - не найкращий вибір для прикрас зі срібла. 

І все ж є як мінімум один дорогоцінний камінь, який ідеально підійде будь-якому з перерахованих металів. Звичайно, це перлина. Завдяки величезній палітрі великому числу різновидів, перлина ідеально впишеться практично в будь-яку прикрасу, особливо при мінімальній кількості «сусідів» з інших каменів.