Що псує зовнішній вигляд ювелірних виробів? Яких правил необхідно дотримуватися, щоб улюблені прикраси надовго залишалися яскравими й радували око? Читайте статтю до кінця, і ви дізнаєтеся, як уберегти вироби з дорогоцінних металів від негативного впливу.
Ювелірні вироби випадково пошкодити дуже легко, особливо прикраси, які ви носите щодня. Є безліч факторів, під впливом яких ваші прикраси можуть подряпатися, потьмяніти, порватися або зламатися. Розглянемо список найбільш поширених негативних факторів.
Вода
Один з кращих способів позбутися своїх прикрас - це піти з ними на пляж або в басейн (особливо громадський), де прикраси можуть злетіти і загубитися назавжди. Додаткову загрозу являє собою водне середовище. Хлор, що міститься у воді, якою дезінфікують басейн, дуже шкідливий для жовтого і білого золота - він сприяє утворенню тріщин в металі. Чим нижче проба виробу, тим більше ризик пошкодження. Хлор може пошкодити дорогоцінні камені, зіпсувавши їх природний колір. Солона морська вода також є шкідливою - вона роз'їдає припаяні елементи ювелірних виробів, збільшуючи ймовірність випадання закріпленого в них каміння. Сіль може нанести незворотну шкоду структурі каменю, зменшує його природний блиск і сяйво. Під впливом солоної морської води срібні вироби дуже швидко темніють і втрачають свій привабливий вигляд. Якщо хочете перевірити (в наукових цілях) дію водного середовища на срібні прикраси - можете приймати в них душ, купатися в морі, зберігати їх на поличці у ванній кімнаті ... Але ми так не робимо, і вам не радимо :)
Миючі засоби
Миючі засоби та звичайне мило можуть зробити ювелірні прикраси тьмяними. Особливо небезпечні вони для срібла і дорогоцінного (напівдорогоцінного) каміння, такого як опал, перли і бірюза. Крім небезпеки потьмяніти, при промиванні предметів в раковині під проточною водою завжди є шанс, що камінь, який випав з прикраси, може бути змитий в каналізацію. Але в деяких випадках миючі засоби не шкодять, а допомагають у догляді за виробами. Про це читайте замітку "Догляд за виробами з срібла" - ви легко знайдете її в нашому блозі.
Сонячні промені
Надмірний вплив сонячних променів може стати причиною знебарвлення дорогоцінних і напівдорогоцінних каменів, також воно послаблює їх структуру. До мінералів, найбільш схильних до ризику, відносять опал, топаз і перли. Тому ми не радимо залишати прикраси на підвіконнях, тумбочках, столах, де вони стануть легкою мішенню для сонячних променів і будуть повільно й непомітно для вас погіршувати свій зовнішній вигляд.
Косметика
Косметика складається з хімічних сполук, які відбуваються з природних (рідше) або синтетичних (частіше) джерел. Вони можуть завдати серйозної шкоди металам та дорогоцінному камінню. Пошкодити ювелірні вироби можуть багато косметичних продуктів, в числі яких духи, лосьйони, креми і мазі для тіла, дезодоранти, засоби для зняття макіяжу. Тому перед використанням косметики, а також при проведенні косметичних процедур прикраси доцільно знімати. Звичайно, повністю убезпечити прикраси від впливу хімічних сполук не вийде, адже приємний запах тіла й речей, поза всяким сумнівом, набагато краще будь-якого сліпуче красивого кольє. Але й наносити той же дезодорант на надіті коштовності теж не треба.
Спортивний зал
Ми рекомендуємо знімати прикраси, обручки, хрести, годинники на час тренування. Цього вимагають правила поведінки в спортивному залі, крім того, відсутність зайвих предметів має і практичне призначення - так ви не пораните цими предметами себе та інших людей.
Ви напевно і раніше чули про найпоширеніши фактори, які здатні завдати шкоди вашим улюбленим прикрасам. Ми просто згадали прості правила, і сподіваємося, що ваші прикраси збережуть свій зовнішній вигляд набагато довше.