З часом від контакту з тілом, повітрям, водою, під впливом високих температур (лазня, наприклад) і косметичних засобів срібло темніє, а від механічних впливів можуть з'явитися мікроподряпини. Розповімо, як продовжити "чудове життя" своїм прикрасам, це зовсім не важко навіть в домашніх умовах. Є невеликі відмінності в догляді за виробами
• зі срібла
• зі вставками з фіаніту або ювелірного скла
• з камінням Swarovski
• з родованим або золотим покриттям
Після носіння можна протерти срібло сухою м'якою тканиною.
Зберігати срібні прикраси краще окремо один від одного в темному прохолодному місці в поліетиленових пакетиках, максимально видаливши з них повітря. Якщо вологість в приміщенні висока, можна покласти до сріблу пакетик селікогеля.
Чистити вироби з срібла рекомендують не рідше, ніж раз на місяць.
Для чищення не годяться щітки з жорсткою щетиною, порошки з крупнодісперсной включеннями, а також пісок. Вони пошкоджують і дряпають поверхню м'якого металу.
Використовуйте спеціальні очисники для ювелірних виробів (серветки, розчини, рідини, пінки), які є у продажу, але уважно читайте - для чищення якого виду срібних виробів вони призначені. До речі, покупці наших браслетів і ланцюжків можуть отримати спеціальну очищувальну серветку абсолютно безкоштовно разом із замовленням - нагадайте про це при покупці оператору.
Після чищення будь-яким із способів необхідно сполоснути виріб в теплій воді і протерти насухо м'якою тканиною.
Для виробів з срібла фахівці рекомендують використовувати такі рецепти для чищення:
1. Зубний порошок / паста
2. Сода + вода розведені до пастоподібного стану
3. 3% розчин перекису водню;
4. 6% розчин оцету
5. Нашатирний спирт - 1 частина, вода - 10 частин
У срібних виробах з родованим покриттям незважаючи на те, що вони захищені від окислення і потемніння, також можуть бути присутні і елементи без покриття - з'єднувальні кільця, штифти тощо. Потрібно подбати і про них.
Вироби зі вставками з фіаніту і ювелірного скла можна обробляти м'якими щітками і пастами. Не варто використовувати водні розчини щоб уникнути пошкодження каменів і кристалів активними компонентами розчина.
На окрему увагу заслуговує догляд за кристалами SWAROVSKI. Їх блиск і краса обумовлені спеціальним тонким напиленням. У зв'язку з цим будь-яке механічне пошкодження кристала, а також контакт з будь-якою хімічною речовиною, парфумерією, косметикою, аерозолями, випарами чистячих речовин, речовинами, що містять хлор і т.п. пошкоджує це покриття, робить його бляклим або ж повністю знищує. Тому зберігати такі вироби необхідно окремо один від одного, загорнутими в шматочок м'якої тканини. Чи не носити, якщо ви плануєте заняття спортом. Не допускати падіння кристалів про тверді поверхні. Частка в домашніх умовах можлива за допомогою м'якої тканини і розчину рідкого мила для кришталю. Після чого виріб слід сполоснути в теплій воді і швидко просушити.
Також існує професійна чистка, яка проводиться щадними методами і гарантує якісну, що не ушкоджує метал і вставки процедуру - очищення ультразвуком. Якщо ви не впевнені в результатах домашнього чищення - віднесіть виріб фахівцеві.
Догляд за виробами зі срібла
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Поділитися