Ланцюжок - це, мабуть, одне з найбільш поширених ювелірних прикрас як у жінок, так і у чоловіків. На ланцюжку можна носити яскравий кулон, скромний хрестик або надягати її як самостійний аксесуар. З огляду на затребуваність цього виробу, було винайдено безліч різних різновидів плетіння ланцюгів.

Ми розглянемо найбільш відомі і поширені.

Панцирне плетіння

Класичний вид плетіння, який передбачає ланки, що знаходяться в одній площині. Особливо ефектно виглядають варіанти з гравіюванням.

Плетіння «ромб»

Різновид панцерного плетіння, в якому ромбовидні ланки заходять одне в інше. Залежно від кількості ланок, що заходять один в одного, можна виділити одинарний, подвійний і потрійний ромб. Це, мабуть, саме універсальне плетіння, яке відмінно виглядає, не залежно від віку і статі людини.

Якірне плетіння

Технологія передбачає послідовне з'єднання ланок, розташованих перпендикулярно одна до одної. Такий варіант - це класика, перевірена часом.

Бельцер або ролло

Різновид якірного плетіння, ланки в якому круглі. Можна також зустріти назву «Шопард», так як модний будинок Chopard зробив чимало для популярності саме цього виду плетіння.

Плетіння «Лав»

Дуже ніжне плетіння, що відноситься до панцирної технології. Ланки в ньому схожі на сердечка. Це те, що потрібно для тендітної жінки!

Фігаро або «картьє»

Складається з ланок різноманітної форми, одна форма чергується з іншого. Щоб зрозуміти, з якою періодичністю, потрібно звернути увагу на позначки біля назви, наприклад, «2 +1», «3 + 1» або «4 + 1».

Кордове плетіння

Кручена форма браслета з ланками, що входять один в одного по кілька одразу, при цьому перескакуючи через 2-3.

Перлина

Назва походить від італійського слова «перлина». Плетіння не відноситься ні до панцирних ні до якірним. Ланки тут мають форму круглу, овальну або циліндричну, і з'єднуються ниткою.

Плетіння «нонна»

Всупереч поширеній думці, назва плетіння ланцюжка ніяк не пов'язане з ім'ям Нонна, а пішло від французького словосполучення «бабусине плетіння», яке звучить як «maglia della nonna». При такому плетінні ланцюг складається з маленьких ланок, укладених в великі. Подібну прикрасу можна вибрати в якості витонченого вечірнього варіанту.

«Снейк» або ювелірний шнур

Плетіння з круглим перетином. Такий браслет в середині пустотілий і завдяки ефекту легкого зигзага дійсно нагадує змію.

Плетіння «колос»

Досить відоме міцне плетіння. Ланки в ньому скручуються в V-подібний рисунок, який і справді нагадує пшеничне колосся.

Венеціанське плетіння

Можна віднести до якірної групі. Має більш широкі і тонкі ланки. Форма їх - квадрат або прямокутник. Залежно від кількості ланок, які сплетені в блок, виділяють подвійні, потрійні «венеціанки» і т. д.

Плетіння «бісмарк»

Так само, як і «перлина», плетіння «Бісмарк» не входить ні в одну групу, і при цьому дуже поширене. Це ряд складних ланок, які самі складаються з менших різноспрямованих ланок.

Плетіння «пітон»

«Пітон» є модифікацією «бісмарка», але з більш сучасним дизайном. Таке плетіння ланцюжка спочатку призначалася для чоловіків, але, тим не менш, завоювало і жіночу аудиторію.

Плетіння «Сінгапур»

Витончене кручене плетіння, яке досить давно стало популярним. Завдяки гарним переливам металу на світлі, «сінгапурські» ланцюжка і браслет чудово виглядають не тільки з підвісками, але і як самостійне прикраса.

Візантійське або королівське плетіння

«Молодший брат» плетіння «Бісмарк». Інша назва - «лисий хвіст». Застосовують його для масивних браслетів і ланцюгів. Візантійський плетіння складається з однотипних ланок, послідовно з'єднаних в візерунки.

Фантазійні види плетіння

Крім основних видів плетіння ланцюгів існує велика кількість фантазійних. Вони можуть брати окремі елементи з усталених старих технік і додавати щось своє, або ж бути повністю самобутніми та унікальними.

Варто зазначити, що розрізняють типово жіночі й типово чоловічі види плетіння. Так, чоловікам рекомендують звернути увагу на «Бісмарк», широке панцирное плетіння і «ромб». А жінкам підійдуть венеціанське плетіння, ланцюжки «лав» і «нонна». При цьому ланцюг в техніці «пітон» - різновид чоловічого «бісмарка» - також буде виграшно виглядатиме на жінці.

Що стосується довжини ланцюжка, то для жінки універсальним варіантом буде ланцюг 45-50 см, для чоловіків в більшості випадків зручніше будуть ланцюжка 55-60 см. Хоча, звичайно, кожен повинен вибирати той варіант, який буде максимально комфортним і підійде під обраний образ і стиль одягу.

Джерело: https://jewellerymag.ru/