І хоча брошка можна назвати найціннішою річчю серед проданих з аукціону, що розбурхує уяву історія з розряду «таке може трапитися з кожним» прикувала до неї загальну увагу.

Під час передпродажної рекламної кампанії директор ювелірного відділення Bonhams в США Сьюзан Абельс описувала знахідку газеті New York Post такими словами: «Це справді вражаюча історія, і вона стала реальністю на наших очах; скарби - вони всюди ».

За повідомленнями аукціонного будинку, власник був упевнений, що куплена ним на блошиному ринку брошка є не більше, ніж біжутерією, він подарував її дочці, щоб та одягала її в церкву. Доньку подарунок не надихнув, і незабаром опинився на дні її сумочки, де і провалявся забутим на довгі місяці.

Заглянувши одного разу до місцевого ювеліра, дівчина показала йому брошку і переказала історію її придбання. Ювелір вивчив дрібничку, і повідомив несподівану новину - що прикраса більш ніж справжнє.

Коли восьмідолларовая брошка виявилася в руках Абельс і бригади ювелірних експертів Bonhams, ті негайно направили камені на дослідження в Гемологічний Інститут Америки. Результати підтвердили, що три головних каменю не тільки справжні, а й цілком ювелірної якості.

Нагорі брошки розташований діамант старовинної шахтної огранки вагою 1,39 карата, який опинився каменем типу IIa, які мають першу категорію (D) кольору, і п'яту (VS1) ступінь чистоти. 1,5-каратний прямокутний смарагд був пізнаний як має колумбійське походження, а овальний рубін вагою 0,6 карата виявився родом з Бірми (сучасна Мьянма).

Коштовне каміння вставлені в стилізовану під щит ажурну оправу з платини і золота 583 проби, додатково прикрашену меншого розміру діамантами європейської огранки. Приблизний період створення брошки - 1900-і роки.

Джерело: www.jewellerymag.ru